• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено 16GB (2x8GB) SODIMM DDR3L - 1600MHz 1.35V

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

cgfreak

Gaining Experience
1 октомври 2010
357
435
Дома
Денес извадени заради надградба. Работат одлично, без никакви проблеми досега.
Цена:
1x8GB: 1800ден.
2x8GB: 3500ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,123
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно