• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

1680x1050 на nvidia riva tnt2 model 64/model 64 pro

ztip

Intern
15 декември 2007
26
0
Skopje
homecontroller.no-ip.biz
Земав монитор LCD со резолуција 1680X1050 арно ама мојата графичка не подржува таква резолуција пробав со понов драјвер ама излезе полошо, да не има нешто што грешам деак најдов некои форуми по светов каде од постовите гледам дека некои го решиле проблемот но со таа постапка кај мене не успеа.

Графичката картица е
nvidia riva tnt2 model 64/model 64 pro

Хешти немам намера да ја сменам со дуга не дека не сакам, туку не ми се даваат пари


Поздрав
 
Пази не само што ке ја добиеш посакуваната резолуција со нова графичка, туку и ке ти се зголеми квалитетот на сликата. Си ставил 22" LCD на картичка стара 7-8 години, не зезај, откажи се од намерата.
 

ztip

Intern
15 декември 2007
26
0
Skopje
homecontroller.no-ip.biz
Rabotam mnogu ednostavni raboti samo treba da otvoram nekolku prozori razlicni kade sto se sluvuvaat nekoi raboti za koi ne e potrebna ni brzina ni kvalitet na slika samo mi trebase pogolema povrsina, ne znam kaj se da go najdam xorg.conf tamu ke go resam problemot so karticata

Pozdrav
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Бачко како што кажа сефирот, графичката е премногу стара за да може да поддржи толкава резолуција. Моја препорака ти е да си земеш понова графичка, не мора некоја со ептен јаки перформанси само колку да можеш да си го користиш мониторот.
 
M

Mr.Alien

Гостин
За никакви пари можеш да набавиш картичка која ќе ти ја поддржи таа резолуција. Батали ја TNT2 M64, тоа е веќе музејски примерок. Имам две такви, ако некому му треба на поклон, нека каже......

На пример:

Geforce FX5500 256MB 128 bit AGP ~ 1.600,оо ден
Geforce 7200GS 256MB PCI-E ~ 1.600,oo ден
Radeon X300SE 128 MB PCI-E ~ 1.000,oo ден

Цените се за нови картички, со ДДВ. Па сега ти види дали вреди да се малтретираш за овие пари.......
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3.007
530
www.ibiz.mk
хехе јас ја имам 2рата 7200GS и јас земав токму ради ова
не е ни за игри нити за нешто други
туку на еден пц ми е за графика и е на резолуција 1600x1200 гром е земи која било за тоа се одлични дури и по некоја игра ке можеш да играш на нив:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.574
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно