Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

16 години - 16 производи по супер попусти!

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
197
604
www.IT.mk
1683750574224.png

Роденден, мала забава...
По повод 16 години IT.mk, следните 16 дена ќе објавиме 16 производи по супер цени за премиум членовите.

Производите ќе бидат објавувани на следниов линк > https://it.mk/mystery-box/ и во ИТ маркет.

Не си премиум член?
Искористи ги намалените цени за претплата веднаш.

И не заборавај да го споделиш твојот прв пост на форумов тука.
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
920
1.181
Скопје
Ова е најфер политика. И тоа со отклучувањето и све тоа е стварно кул.
Супер е.

Друга идеја за некој нареден роденден, да има поексклузивни награди и секој член да може да купи тотал 4 од сите 16. Па да има момент на неизвесност, коцка и FOMO.
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
728
1.185
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
ROG STRIX Z590-E
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
750W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
AMD RX 6900 XT RedDevil
Case
Asus ROG GC35
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.259
8.883
Супер е.

Друга идеја за некој нареден роденден, да има поексклузивни награди и секој член да може да купи тотал 4 од сите 16. Па да има момент на неизвесност, коцка и FOMO.

Да има 5 посебни делови за комплетен дрон, ама секој член да може макс 4 да купи.
Мислењето е автоматски споено:

Се надевам ќе зачекате да заврши акцијава па да пратите се во пакет по корисник, зошто со ова темпо најверојатно сите производи ќе ги нарачам. :)
Иди земи си ги од Нексио, не им праи трошок со достава
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.322
7.907
Мелмак
Се надевам ќе зачекате да заврши акцијава па да пратите се во пакет по корисник, зошто со ова темпо најверојатно сите производи ќе ги нарачам. :)

Лимит е еден производ по член. Значи играта е дали да се трае до крај со надеж дека ќе има цело време бољи и бољи зделки, или пак на средина ќе ја стават најдобрата зделка и да ти биде криво шо не си ја земал во чекање на подобра.

Така шо мојата логика е ако излезе нешто шо стварно ми треба да си купам, ако не здрави живи - океј е да има одлична акција/промоција/зделки без да се купи нешто - битно има и некому ќе му се најде.

EDIT: АУ ПО ЕДНО ПАРЧЕ ОД СЕКОЈ ПРОИЗВОД???

Па ова значи купувај све шо можеш модел а? Океј џабе зборев шо зборев пред ова.
 
Последна промена:

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
920
1.181
Скопје
Лимит е еден производ по член. Значи играта е дали да се трае до крај со надеж дека ќе има цело време бољи и бољи зделки, или пак на средина ќе ја стават најдобрата зделка и да ти биде криво шо не си ја земал во чекање на подобра.

Така шо мојата логика е ако излезе нешто шо стварно ми треба да си купам, ако не здрави живи - океј е да има одлична акција/промоција/зделки без да се купи нешто - битно има и некому ќе му се најде.

АУ ПО ЕДНО ПАРЧЕ ОД СЕКОЈ ПРОИЗВОД???

Па ова значи купувај све шо можеш модел а? Океј џабе зборев шо зборев пред ова.
Лимит е 1 парче по производ. Значи 16 производи различни по член макс.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.322
7.907
Мелмак
Супер е.

Друга идеја за некој нареден роденден, да има поексклузивни награди и секој член да може да купи тотал 4 од сите 16. Па да има момент на неизвесност, коцка и FOMO.

Па еве гледаш ја мислев само еден производ тотално да може да се купи, и дека ова е уствари играта... ама излезе дека сепак не е така сега и реално многу подарежливо од страна на администрацијата. И мене појќе ми се свиѓа идејата 4 макс по човек или така нешто пошо вака ете све ќе си купиме пошо стварно се топ зделки.

И океј вака е стварно ептен топ роденденска акција, ама ако им е планирано да частат нели. А коа има акции за профит боље е така со лимит со све ко шо предлагаш ти @Psycore
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.286
16.128
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

D

Администратор
31 март 2007
3.802
3.746
www.iwmnetwork.com
Па еве гледаш ја мислев само еден производ тотално да може да се купи, и дека ова е уствари играта... ама излезе дека сепак не е така сега и реално многу подарежливо од страна на администрацијата. И мене појќе ми се свиѓа идејата 4 макс по човек или така нешто пошо вака ете све ќе си купиме пошо стварно се топ зделки.

И океј вака е стварно ептен топ роденденска акција, ама ако им е планирано да частат нели. А коа има акции за профит боље е така со лимит со све ко шо предлагаш ти @Psycore

Штом сакаш така... повели:
1683821804822.png
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.322
7.907
Мелмак

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
344
430
Скопје
Ах, не видов дека и овој производ е лимитиран на еден и само што нарачав 2. Што ќе стане сега со пратката, ќе добијам барем еден?

П.С. Зошто не ограничите количина еден кога веќе постои такво ограничување? Вака може некој да се зезне како мене ако не видел дека тој продукт е дел од тие 16 наместо стандардно дел од понудата на маркетот
 

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
728
1.185
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
ROG STRIX Z590-E
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
750W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
AMD RX 6900 XT RedDevil
Case
Asus ROG GC35
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

toshex

the fool
18 септември 2013
6.322
7.907
Мелмак
Добро никој не чита?

To be fair ко шо гледаш не сум едини шо така разбрал, ама затоа сме тука де за да се разбереме.

Значи од сите 16 парчиња имам право да купам по едно или само 1 од сите 16 ?

Од сите шо ќе бидат mystery може по едно, шо значи теоретски максимум 16 продукти можеш да купиш.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.802
3.746
www.iwmnetwork.com
Ах, не видов дека и овој производ е лимитиран на еден и само што нарачав 2. Што ќе стане сега со пратката, ќе добијам барем еден?

П.С. Зошто не ограничите количина еден кога веќе постои такво ограничување? Вака може некој да се зезне како мене ако не видел дека тој продукт е дел од тие 16 наместо стандардно дел од понудата на маркетот

Поставено е сега ограничувањето, го немаше затоа ти дозволило.
Направена ти е рефундација и ажурирање, а процесирано е само 1 парче.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.259
8.883
To be fair ко шо гледаш не сум едини шо така разбрал, ама затоа сме тука де за да се разбереме.Од сите шо ќе бидат mystery може по едно, шо значи теоретски максимум 16 продукти можеш да купиш.
Да влеземе хардкор, 17-ти продукт да има, Asus Strix 4090 преку Пане за 10.000 ден. Па дронот на Октар ќе полета за 5 дена.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.671
Мислења
946.985
Членови
34.145
Огласи
2.013
Најнов член
Yadow
На врв Дно