1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

144 hz ili 240 hz monitor ?

Дискусија во форумот 'Игри' започната од bokirulz, 24 Април 2020.

 1. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Не се решава на тој модел со калибрација затоа што кога се стави во sRGB мод - brightness и color settings се заклучуваат и нема чепкање. На 90 е заклучена brightness, очи паѓаат.
  Затоа пишав дека има софтверски глупости тој модел.

  Повеќе тука:

  AOC 24G2 Review (Compared to Acer VG240Y Pbiip) : Monitors
   
 2. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  342
  166
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Не е нов една година,стар е една година

  незнам овај колку би одел нешто околу 7000
   
 3. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  38
  76
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Ако работиш било што освен гејминг, би препорачал 144 IPS над 240 TН. Рачунај дека viewing angles, бои и контраст на ТN дисплеј се ѓубре. Во твојот случај, не би зел 240 ТН во никој случај, освен ако си сериозно компетитивен во CS:GO/Overwatch, пошто не ми текнува на памет друг релевантен fps каде ќе можиш да извадиш 240 фрејма од 1660.
   
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,350
  796
  12 Април 2017
  Машко
  Темата е од пред месец време, членот најверојатно не купи ништо - како во 90% од ваквите теми.
   
 5. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  38
  76
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Кул, ама сигурен сум има еден куп луѓе сеуште на 60hz на форумов, на кои би му се нашле корисни мислењата од темава.
   
  Futurelakimens, Tenny и на windows8 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sanco
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  672
 2. tnvski
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,186
 3. Astraion
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  837
 4. ImTheDude
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  5,594
 5. rippermkd

  Проценка Monitor

  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,313
Вчитување...

Сподели

Вчитување...