1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

13K членови

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од AMD_fan, 5 Мај 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Се гледаме на 11k w00t
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде за 11 000-от член. За убаво нека и посакувам поголема активност.
   
  На Војвода, gokica, borcep и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. smole

  smole
  Unstoppable

  2,922
  3,273
  18 Април 2007
  По овој повод чекаме администрацијата да части по некое пиво и ќебапче :p
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ќе части. :)
   
  На smole и psyside им се допаѓа ова.
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  На исто место со 12 иљади
  Ве сакам.
   
  psyside, kirev, aleksandardespotovikj и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. gokica

  gokica
  Модератор

  8,382
  10,164
  13 Јуни 2009
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,259
  24,691
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Епа ете и до 12 000 стигнавме.
  Ви благодариме
   
  На the_maker, dzunko, salamander и уште 14 други им се допаѓа ова.
 8. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,119
  4,275
  4 ноември 2013
  Машко
 9. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
 10. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  750
  1,223
  12 Септември 2013
  Машко
  Некa се мнoжaт и aдминистрaцијa дa нaпрaви некoе сoбирче, мaкaр неoфицијaлнo сo пивo и грицки :)
   
  На Трајче Дрварчето, Daniel86, igor_igor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,076
  2,984
  2 Септември 2012
  Машко
  Па со 12к можеме IT партија да направиме со мото за секого бесплатна SKYLAKE конфигурација, ќе ги укинеме еднојадрените процесори итн...:p
   
  На Bazinga, Teget, ivan88 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. D

  D
  Администратор

  3,227
  1,603
  31 Март 2007
  Се размислува и за некоја таква опција, не дека не, ама да ги досредиме прво поважните работи и да ја дувнеме прашината од некои места зад IT.mk проектот па после тоа ќе си тераме со другите работи. :)

  12.000 регистрирани членови е доста ОК бројка за нашево земјиче. Аирлија! :)
   
 13. chemioftw

  chemioftw
  Gaining Experience

  364
  206
  26 Март 2015
  Машко
  Галичанец
  Ај тродупло да се множат :D
   
 14. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,503
  3,408
  11 Декември 2008
  Машко
  А активни 1% дали и толку.
   
 15. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  780
  1,613
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Поарно... инаку кај ќе му најдиш крајо на 12К :D
   
 16. krema

  krema
  Professor

  8,830
  8,577
  24 Јуни 2009
  Машко
 17. D

  D
  Администратор

  3,227
  1,603
  31 Март 2007
  Со последните подобрувања на IT.mk, како и форумот, се надеваме дека оваа бројка ќе се активира со поголем процент.

  Дополнителен сетбек е што трендовите се менуваат, па и активностите што порано беа на форумите сега се по Фејсбук и Линкедин групи и платформи, како и Twitter и сл. Очекувано е тоа. Затоа треба на форумов да има едни поквалитетни, поиздржани дискусии кои ќе имаат вредност што тие платформи неможат да ја понудат. :)
   
  На Oktar и olikomerc им се допаѓа ова.
 18. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  780
  1,613
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
  Години наназад форумите полека полека исчезнуваат... реткост се некои форуми што и пркосат на глупавата појава наречена „фејсбук“ и слични такви социјални затупувачки мрежи.
  Никогаш, во никој случај, во ниеден момент на тие мрежи нема да има квалитетни конверзации како на форум, особено на тематски форум...
  Така барем јас гледам на работите поврзани со оваа тематика.
   
  На Oktar, borcep, ivan88 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 19. D

  D
  Администратор

  3,227
  1,603
  31 Март 2007
  Затоа е многу важно како заедница да се обидеме да креираме поквалитетни содржини кои ќе овозможат зголемување на активноста и форумот ќе има друга намена наместо Фејсбук и слично. Им опадна популарноста на форумите, точно, ама не се за фрлање. :)
   
 20. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  780
  1,613
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош
 21. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,236
  1,350
  31 Јануари 2014
  Машко
  све ок тоа ама сменете ја таа грдата црвена и тие 1% ќе ги уништи
   
 22. D

  D
  Администратор

  3,227
  1,603
  31 Март 2007
  Да не претеруваме сега... кога би менувале секој најмал детаљ согласно барањата на сите членови се би било хаос. :)
   
 23. Nikola Sone

  Nikola Sone
  Practice makes perfect

  1,236
  1,350
  31 Јануари 2014
  Машко
  како бе најмал детаљ, глава боли... мислам сериозно, не сум видел форум или слична платформа за "висење" со така нападна боја
  немора да си експерт, или дизајнер, а верувам има и такви тука, да увидиш дека кога примарна намена е текст ваква дреч боја не
   
 24. D

  D
  Администратор

  3,227
  1,603
  31 Март 2007
  Текстот е на бела позадина. :) Црвената е само во одредени елементи. На пример, дур го пишуваш одговорот на овој пост, црвен ти е само барот (кој бтв можеш да го исклучиш, и насловите на темите и копчињата, другото е бело).
   
  На Nikola Sone му/ѝ се допаѓа ова.
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,830
  24,952
  4 Септември 2008
  Искрено не сакам да делувам арогатно, ама сериозно каков монитор имаш?

  Кај мене не е дреч црвена бојата.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...