1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

13K членови

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од AMD_fan, 5 Мај 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Од денес официјално IT.com.mk ја надмина бројката од 2000 членови. Ја користам приликата да им честитам на Администраторите за досегашното успешно водење на форумот, кој пред некое време прерасна во IT портал. Тука би додал дека можеби најголема заслуга за развојот на форумов имаат самите членови. На сите членови на IT.com.mk им посакувам уште многу корисни дискусии и пријатни моменти поминати на форумот. Уште долго да се дружиме тука, да се помагаме, да научиме по нешто ново и сите заедно да придонесеме за понатамошниот развој на форумов и да славиме уште многу 1000-рки. :nazdravje:
   
  1 person likes this.
 2. StarBuck

  StarBuck
  Intern

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Фала фала :)) сериозно, честитки и од мене :bravo:
   
 3. The Shadow

  The Shadow
  Intern

  576
  5
  30 Март 2008
  STIGNA DO 2000.:bravo: Cestitki i od mene,stvarno forumov e najdobar na koj sum bil.ima se za sekogo i sekogas.Keep up the good work admins and members.
   
 4. greenman

  greenman
  Intern

  211
  1
  9 ноември 2007
  Cestitki i od mene.:bravo::bravo:
   
 5. Arhil

  Arhil
  Intern

  102
  1
  8 Август 2007
  Честитки и нека се множат, само напред!!!:bye1:
   
 6. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008
  Браво дечки, само продолжете така :bravo:
   
 7. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Samo napred :bravo: Chestitki:bravo:
   
 8. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Честитки и нека се множат!:bravo:
   
 9. vlatkorun

  vlatkorun
  Intern

  633
  14
  8 Јуни 2007
  Aj neka e cestito pa da dojde i do 4000 clena pa i poveke:bravo:
   
 10. Sampion

  Sampion
  Баниран/a

  181
  1
  18 Февруари 2008
  Честитки и нека се множат 2000 членови:rolleyes:
   
 11. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Честито, честито. Ај да се множат по 10:)
   
 12. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Cestitki... neka se mnozat :bravo::bravo::bravo:
   
 13. vasildb

  vasildb
  Intern

  209
  6
  17 Април 2007
  Абе какво множење... експоненцијално нека се зголемува бројот на членови.:D
   
 14. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Одлична работа, супер теми и добро дружење за година дена овој форум направи 2000 членови. Големи честитки до администрацијата на порталот и на форумот. Keep up the good work.:bravo:
   
 15. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  do godina 20000 :LOL:
   
 16. AMD_fan

  AMD_fan
  Gaining Experience

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Отиде 2000-рката. Од денес IT.com.mk ја надмина бројката од 3000 членови. Одиме напред дечки! :nazdravje:
  :zhurka:
   
 17. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
 18. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  A кој е 3000-тиот член ако може да се знае? :)
   
 19. Banzai

  Banzai
  Intern

  637
  8
  3 Март 2008

  Мислам дека е darebt
   
 20. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,899
  26,231
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  За околу 6 месеци 1000 членови не е рекордно време али сепак заслужува Честитки:zhurka:
   
 21. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,352
  1,038
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  :rakopleskanje: :rakopleskanje: :rakopleskanje:


  [​IMG]
   
 22. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  Ехее 3.000, ами не се малце не ни знаев дека има толку.. Браос:bravo::))
   
 23. RFox

  RFox
  Intern

  380
  31
  13 Септември 2008
  Машко
  честитоооо да се множат:bravo::bravo::D
   
 24. unknown-xx

  unknown-xx
  Intern

  81
  15
  23 ноември 2008
  bravoooo
   

  Прикачени датотеки:

  • Applause.jpg
   Applause.jpg
   Големина:
   15.1 KB
   Прегледи:
   2
 25. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,265
  305
  1 Мај 2008
  Sekoja cest drugari. Samo napred. Gledam svetli denovi za IT.com.mk. Finally! :D
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...