• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

1337 попусти од црн петок до сајбер понеделник

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
не може, со DNK се врзани!

Абе се трудам да бидам фер сеа ти па :D Сакам да има и за другите членови па можда ако се мали залихи затоа да ви е направено да е лимитирано по 1 на нарачка. Нема да се правам паметњакович тука да го читам системот со втора нарачка ако е тоа frowned upon.

Fine, ќе го сфатам сарказмот како „може“.
 
Последна промена:

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.749
4.706
Скопје
Го ставив во корпа, додека гледав пар други ствари го снема во рок од 10 минути.... Тоше ти ги изнарача? :)
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.077
8.456
Абе се трудам да бидам фер сеа ти па :D Сакам да има и за другите членови па можда ако се мали залихи затоа да ви е направено да е лимитирано по 1 на нарачка. Нема да се правам паметњакович тука да го читам системот со втора нарачка ако е тоа frowned upon.

Fine, ќе го сфатам сарказмот како „може“.
ja 3 naracav

1669494004114.png
 

Атачменти

  • 1669493982418.png
    1669493982418.png
    287,2 KB · Прегледи: 24

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.788
1.597
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Добра е пастата за лаптоп? искуства? Не сакам да трошам за некој што му треба, ама ако е ок ќе удрам нарачка и на тоа.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.931
15.076
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.931
15.076
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Доста го пингате D бе, ќе помисли дека е нешто важно!
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
5.060
5.933
Администрација,
ако не е пуштена маицата, пуштете ја комплет со овие две порачки. Да оди на еден трошок. :)
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.931
15.076
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.663
1.348
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
240GB Kingston A400 + 500GB XrayDisk SSD + WD 1TB EZEX
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
MX Master 3 + Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 11 Pro 64-bit

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.189
5.025
Сигурен сум дека станува збор за Октар маица... не?
DuC28rg.jpg
 

D

Администратор
31 март 2007
3.730
3.520
www.iwmnetwork.com
Јавна порака до тие што пишуваат на 1337 членови да купуваат во нивно име:

Драги cheaters, со 1337 членството кое кошта 250, сега уствари со попуст 166.5 денари/месечно (2 кафиња) покрај тоа што ќе имате куп бенефити (попусти во ИТ маркет, учество во месечен giveaway, пристап до содржини, 1337 маица, итн...) најважното од се е дека давате поддршка на IT.mk и не охрабрувате да продолжиме со работата и да бараме начини да се подобриме и да ви овозможиме подобри услуги и содржини.
 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
955
1.164
Јавна порака до тие што пишуваат на 1337 членови да купуваат во нивно име:

Драги cheaters, со 1337 членството кое кошта 250, сега уствари со попуст 166.5 денари/месечно (2 кафиња) покрај тоа што ќе имате куп бенефити (попусти во ИТ маркет, учество во месечен giveaway, пристап до содржини, 1337 маица, итн...) најважното од се е дека давате поддршка на IT.mk и не охрабрувате да продолжиме со работата и да бараме начини да се подобриме и да ви овозможиме подобри услуги и содржини.
Ни ги читате пораките ????

А ја све слики на девојчиња преку ит.мк праќам....
 

D

Администратор
31 март 2007
3.730
3.520
www.iwmnetwork.com
Ни ги читате пораките ????

А ја све слики на девојчиња преку ит.мк праќам....

Пораки не читаме, само сме им благодарни на совесните членови кои не известија за дешавките зад сцена. :)
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.931
15.076
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.931
15.076
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.077
8.456
Јавна порака до тие што пишуваат на 1337 членови да купуваат во нивно име:

Драги cheaters, со 1337 членството кое кошта 250, сега уствари со попуст 166.5 денари/месечно (2 кафиња) покрај тоа што ќе имате куп бенефити (попусти во ИТ маркет, учество во месечен giveaway, пристап до содржини, 1337 маица, итн...) најважното од се е дека давате поддршка на IT.mk и не охрабрувате да продолжиме со работата и да бараме начини да се подобриме и да ви овозможиме подобри услуги и содржини.
Stajte nesto extra jako da im e epten krivo.

Edit, dobro ne morase dovolku jako da vlezete

1669574594044.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно