• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

1337 попусти од црн петок до сајбер понеделник

G4M3R

Practice makes perfect
26 јуни 2012
931
1.158
Дечки, 99 денари е и сеуште не купувате? Рили?
Ма не е фер ова, бејсик од 1500 на 99ден тоа е 93,4% попуС. А за 1337 од 3000 на 2000ден што е 33.3% :cry:
:(.Плус баг ви најдов уште на почеток, пуштете еден 1337, нема да пазарам од маркет I promise :giggle:.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
1.901
2.088
Ќе има на крај мешана скара и гајба пиво за у кафана или да гасам компјутер?
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Последна промена:

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.245
6.318
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Иначе кој и да беше тој шо беше купил НАТЕК ГЕНЕСИС маус на кој му спомнав дека мојот периодично после sleep не работи дури не го извадам и ставам пак ресиверот, чисто да споделам дека се реши тоа после биос апдејт (нешо со усб и sleep проблем имаше во bios changelog). Така шо не било до маусот.
Offtopic: Jaс бев, и сакав да пишам во темата за маусите дека не ми се појави мене до сега проблемот, ама заборавив. Мило ми е што си го решил проблемот, супер е маусчето.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Offtopic: Jaс бев, и сакав да пишам во темата за маусите дека не ми се појави мене до сега проблемот, ама заборавив. Мило ми е што си го решил проблемот, супер е маусчето.

Тенкс шо пиша. ^_^ Да физичката форма и општо онака добар маус. Слабо држи батерија само.
 

eX3v1l

Practice makes perfect
2 мај 2011
1.251
1.070
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Незнам дали е пријавено али ако платиш со картичка и тој прозорецот го изгасиш пред да направи редирект на ит.мк не ја дава нарачката како комплетна.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.730
3.520
www.iwmnetwork.com
Незнам дали е пријавено али ако платиш со картичка и тој прозорецот го изгасиш пред да направи редирект на ит.мк не ја дава нарачката како комплетна.

Пиши ми број на нарачка во ПП да провериме
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.928
15.063
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
И сега шо да прајме... еве скоро 11 часот, ништо немам купено сеуште, дали одсега вака живееме? Нема возбуда вака, не е ок, не сум среќен.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.065
8.427
И сега шо да прајме... еве скоро 11 часот, ништо немам купено сеуште, дали одсега вака живееме? Нема возбуда вака, не е ок, не сум среќен.
Epa ti sakase da odis sam da si gi zemes vcera. Jas cekam isporaka sega, ima vozbuda pak dodeka stignat - imam za sto da ziveam.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.730
3.520
www.iwmnetwork.com

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.150
4.990
Ќе правите статистика колку се купил кој производ? Мислам дека немало до сега ваков попуст во Македонија.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.730
3.520
www.iwmnetwork.com
Ќе правите статистика колку се купил кој производ? Мислам дека немало до сега ваков попуст во Македонија.

Еве ти статистика: над 200 нарачки, над 285 продадени продукти и да имаше уште 14 премиум членства (1337) ќе бевме на 0. :)

Овој black friday + cyber monday воедно беше јавна благодарност за сите што го поддржуваат IT.mk со премиум членство.
 
Последна промена:

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Еве ти статистика: над 200 нарачки, над 285 продадени продукти и да имаше уште 14 премиум членства (1337) ќе бевме на 0. :)

Овој black friday + cyber monday воедно беше јавна благодарност за сите што го поддржуваат IT.mk со премиум членство.

Можеби требаше малку промоција неколку недели унапред, пошо мислам дека гледав во повеќето моменти имаше максимум (според сајдбарот) 120 посетители на форумов во еден момент. Можеби толку се луѓето а може и едноставно така се погодило, можеби ако беа сите регистрирани активни членови информирани дека ќе има неверојатни зделки за блек фрајдеј/сајбер мандеј ќе беше поголем одзивот.

Но во секој случај верувам дека за догодина ќе има здрав хајп унапред и дека ќе се памти што се случило годинава, па доследно валјда одзивот и интересот но и очекувањата ќе бидат големи и за догодина.

Во секој случај ова беше единствен доследен на напишаното „ВИСТИНСКИ ПОПУСТ“, секоја чест.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.787
1.594
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
Јако ова да се остави рецензија само на производи кои сте ги купиле. Еден од дисковите веќе го најде местото, другиот го чекам. :)
1669760967474.png
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.065
8.427
Со новото правило дека мислење не се брои ако е критикување и полемизирање со мене, технички на @TylerMkD му е 300-то мислење. :)
Да билдам мислења малку


1669784751222.png
 

D

Администратор
31 март 2007
3.730
3.520
www.iwmnetwork.com
Да билдам мислења малку


Погледнете го атачментот 119756


 

coki

:(){ :|:& };:
26 ноември 2021
212
348
/home/coki
Колку време после „Статус: Завршено“ се добива некоја информација за достава на нарачките? Се јавуваат ли доставувачите за да се договори термин за достава или се појавуваат рандом на адреса?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.775
Членови
32.873
Огласи
1.031
Најнов член
RobertT
На врв Дно