• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

1337 попусти од црн петок до сајбер понеделник

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.135
4.772
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.212
12.931
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Може на кратко зошто е толку добар емиксмастерот? Озбилно, не му се смејте на незналица.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.135
4.772
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Може на кратко зошто е толку добар емиксмастерот? Озбилно, не му се смејте на незналица.

Ергономија има најдобра на свет. Материјалите користени се топ ноч. Нема подобар скрол направен во историјата на глувчињата, држи батерија бар 20 дена, сензор и кликери има одлични како за офис маус.

Реално, само 3 работи му фалат да е перфектен, бар дупли полинг рејт, ПТФЕ скејтови (се нарачуваат) и таа лошата акцелерација хардверска што ја има (ова не засега секого)
Мислењето е автоматски споено:

A imas Master 3S, ne gleam na masa? Aj za 1-3 rabotni dena slikni pak i stavi tuka
За друго се чувам :)
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.135
4.772
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.928
15.063
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Дали има постојано попусти низ цела година или само за време на black friday, Cyber Моnday итн? Како е за преку година со цени и достапност?

Брате, секој ден живееме вака, дел од нас, оние женетите се во неколку наврати набркани од дома, дел имаат пристап до компјутер само со надзор на родител/старател/сопруга.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.212
12.931
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Дали има постојано попусти низ цела година или само за време на black friday, Cyber Моnday итн? Како е за преку година со цени и достапност?

Ако се паметни, да објават бројки од продажба, па и другите АјТи продавници да видат како оди алва, па да се вклучат нови спонзори (со вистински попусти како овие), па да си правиме и православни Black Fridays за Митровден, Ѓурѓовден и така натаму...

@D

Едит: Го лапнаа емиксмастерот o_O
 
Последна промена:

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.135
4.772
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Доста ми беа 2 повеќе од тоа дефинитивно ми е глупо да искористам ха! Грабајте дур има дечки.

1669666462667.png

EDIT: Well that's a first оваа блек фрајдеј сага :D сепак имале сенс админиве да не се зимаат повеќе од една од суперзделките.

1669666625087.png

ЕДИТ 2: да појаснам ова за втората нарачка за мауспадов. Успеа некој друг да купи или едноставно пребрз бев па го претркав лагерот? :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:


ЕДИТ 3: сега ја видов и поракава во деталите за нарачката.
Сосема фер режија. Имате почит од мене за ова!

1669666850295.png

Иначе најреално планирав да го гивауеј на форумов вториот мауспад пошо жими се не се осеќав ни јас фер да зимам два хахахахах. Ама добро е!
Мислењето е автоматски споено:

Дечки треба да ме плаќате шо рефреширам толку за сите:

1669667988410.png

Ајде нека дојде 00:01 ме заболеа прстите од CTRL + R на броусер.
 
Последна промена:

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.928
15.063
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Дечки, 99 денари е и сеуште не купувате? Рили?
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.928
15.063
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Побитно, дали ќе се бројат како десет членства во битката за дронот?!?!?
Мислењето е автоматски споено:

Стварно имаше падови за 5 и 20 денари или некое тролање е?

Имаше, јас изназемав толку што и пред врата ко чергичиња ќе ги ставам.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.190
7.719
Мелмак
Побитно, дали ќе се бројат како десет членства во битката за дронот?!?!?

Планирав да пишам дека ова ќе те интересира, ама ме замрзе. Фала ти шо пиша сам хахахах (едит: пошо солидна шега е, дури и ако си сериозен).

Иначе да ти одговорам со сигурност: Не.
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3.743
4.680
Скопје
Побитно, дали ќе се бројат како десет членства во битката за дронот?!?!?
Мислењето е автоматски споено:



Имаше, јас изназемав толку што и пред врата ко чергичиња ќе ги ставам.
Ти ставив смешка уште пред да ме цитираш, така да драго ми е што и одговорот кон мене ти вреди за смешка па нема да ја тргнам. (y)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.771
Членови
32.873
Огласи
1.031
Најнов член
RobertT
На врв Дно