Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

1337 Giveaway #18: Паметен часовник Lenovo S2 PRO 1,69", 23 sports modes, Black

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
196
603
www.IT.mk
Една од придобивките на читателите кои ќе се решат да го поддржат IT.mk со 1337 премиум членство е и учество во рандом месечен giveaway, во кој доделуваме вредни награди. Секој месец доделуваме по еден подарок, а изборот се врши на 15-ти во месецот кога се прави избор од листата на активни 1337 членови преку Random.org.

Подарокот за овој месец е: Паметен часовник Lenovo S2 PRO 1,69", 23 sports modes, Black

lenovo-smartwatch-s2-pro.png
lenovo-smartwatch-s2-pro-2.png


Паметниот часовник Lenovo S2 Pro со црна боја и 1,69 инчен екран нуди 23 спортски модови. Има сензор за температура, за броење на срцеви отчукувања, според производителот има долга батерија (250mAh) која може да издржи и две недели, а и е водоотпорен според стандардот IP67. Поддржува iOS 10.0+ и Android 5.0+. Може да прикажува повици, SMS и слични информации.

Моменталната регуларна продажна цена за овој уред на e 2.990 денари.
Цена за 1337 членови е 1.516 денари, додека за Basic 2.290.Добитникот на овој подарок ќе биде прогласен во 13.37 часот денеска (15.05.2023) во оваа тема на ИТ форумот.

За да не ја пропуштиш можност да го добиеш следниот подарок, поддржи ја работата на IT.mk со премиум членство и учествувај во месечните giveaways! Премиум членството на IT.mk нуди и многу повеќе, а деталите можеш да ги дознаеш тука.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.284
16.124
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Не играм за ова, ако ми падне ве молам влечете пак, нејќу да ми помине редот на овој "уредов" тука.

Благодарам на разбирањето.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.608
9.785
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Рат4е, само ме интересира шо ќе праиш ако ти даат дрон? :D
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.608
9.785
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

D

Администратор
31 март 2007
3.800
3.742
www.iwmnetwork.com
Сега ке стане активен новиот член од 2018 та.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Параметарот за доделување на подарокот во месечниот 1337 Giveaway е активно премиум членство, не активност на форумот.
 

StalkeR

Нискоградба
5 декември 2009
5.322
6.424
Параметарот за доделување на подарокот во месечниот 1337 Giveaway е активно премиум членство, не активност на форумот.

Знам кој е параметарот, малку да се насмееме де. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.284
16.124
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

kolesk

Gaining Experience
6 февруари 2016
340
433
Последна посета пред 20 дена.
Ми мириса дека ќе иде на второ влечење саатов.
Ве урочи Ратко. Врти сучи, кај него ќе се падне.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.258
8.882
Plot-twist, тоа му е на Октар алт јузерот да лајкува совети за Андроид.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.284
16.124
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.233
1.422
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(

Cane_sk

Intern
12 ноември 2018
1
6
Последна посета пред 20 дена.
Ми мириса дека ќе иде на второ влечење саатов.
Ковидов ви ги уништи сетилата за мирис :)
Мислењето е автоматски споено:

Една од придобивките на читателите кои ќе се решат да го поддржат IT.mk со 1337 премиум членство е и учество во рандом месечен giveaway, во кој доделуваме вредни награди. Секој месец доделуваме по еден подарок, а изборот се врши на 15-ти во месецот кога се прави избор од листата на активни 1337 членови преку Random.org.

Подарокот за овој месец е: Паметен часовник Lenovo S2 PRO 1,69", 23 sports modes, Black

lenovo-smartwatch-s2-pro.png
lenovo-smartwatch-s2-pro-2.png


Паметниот часовник Lenovo S2 Pro со црна боја и 1,69 инчен екран нуди 23 спортски модови. Има сензор за температура, за броење на срцеви отчукувања, според производителот има долга батерија (250mAh) која може да издржи и две недели, а и е водоотпорен според стандардот IP67. Поддржува iOS 10.0+ и Android 5.0+. Може да прикажува повици, SMS и слични информации.

Моменталната регуларна продажна цена за овој уред на e 2.990 денари.
Цена за 1337 членови е 1.516 денари, додека за Basic 2.290.Добитникот на овој подарок ќе биде прогласен во 13.37 часот денеска (15.05.2023) во оваа тема на ИТ форумот.

За да не ја пропуштиш можност да го добиеш следниот подарок, поддржи ја работата на IT.mk со премиум членство и учествувај во месечните giveaways! Премиум членството на IT.mk нуди и многу повеќе, а деталите можеш да ги дознаеш т

Добитник на подарокот е:
@Cane_sk

Ви благодарам. Саатов го добивам баш во момент кога се мислам да купувам
 

Атачменти

  • sometimes lucky.jpg
    sometimes lucky.jpg
    115,1 KB · Прегледи: 47
Последна промена:

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.088
1.141
Ковидов ви ги уништи сетилата за мирис :)
Мислењето е автоматски споено:

Ви благодарам. Саатов го добивам баш во момент кога се мислам да купувам
Цанеее, како сато?
Работиии?
@Администрација: решифте з'утре шо ќе не дарвате?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.659
Мислења
946.774
Членови
34.137
Огласи
2.006
Најнов член
Drakula
На врв Дно