1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позајмица 12V 3A - AC адаптер

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од skopje_mkd, 19 ноември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,678
  6,920
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Увек имаш око за детали да сибеш гејот :D
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  9,489
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  Чекаме инфо дали го уклучи релаксаторот со тој што го имаш 12v 5A.
   
 3. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  240
  224
  25 Април 2011
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,016
  720
  1 Јуни 2016
 5. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  338
  187
  5 Февруари 2016
  Ќе го чекам оригиналниот. За недела дена би требало да стигне :/ :)
  Испратено од ANE-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 6. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  308
  163
  28 Јуни 2013
  Да ти сумаризирам зошто слична мака имав дури сфатам. 12V те интересира да е напојувањето, а амперажата во случајов може да се гледа чисто како фактор за потенцијална моќ што можеш да ја извлечеш. Затоа ти викаа дека се над 3A ти е доволно. Значи теоретски ако имаш 12V 12A напојување, и него можеш да го искористиш.

  Не ми изледа дека ти се брза, али од компјутерско напојување исто можеш да извадиш 12V линија со доволно ампери. :)
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  9,489
  9,194
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што си е сигурно - сигурно. :)

  И тоа од Делукс PSU ;)
  Се слагам со тебе.
   
  На Vlecka и skopje_mkd им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. spiritBreaker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  593
 2. borcep
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  731
 3. xristijanGTI
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  630
 4. xristijanGTI
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  374
 5. Psycore
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  461
Вчитување...

Сподели

Вчитување...