• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

125 стипендии за студенти по информатика

Psychoo

Intern
1 мај 2008
374
7
Ohrid
Почитувани студенти,
согласно Конкурсот за доделување стипендии на студенти запишани на студиски програми по информатика за студиската 2008/2009 година, од 10.09.2008 до 30.09.2008 година на овој портал по електонски пат ќе може да се пријавите за добивање на стипендија.

Кандидатот има право да се пријави повеќе пати, за валидна ќе се смета последната пријава. Секој кандидат при успешна пријава добива потврда дека пријавата е успешно прифатена и идентификационен број кој задолжително треба го испечати или запише. Истиот ќе послужи како доказ дека успешно се пријавил.

Доколку имате проблеми со пополнување на пријавата пишете на [email protected].

Пријавувањето за стипендија се врши на следниов линк: http://www.raspredelba.gov.mk/Pages/student/mk/125ITScholarships.aspx

извор Фон универзитет
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Еве:

УСЛОВИ ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА СТИПЕНДИЈА

1. Право на стипендија имаат кандидати кои се редовни студенти и студираат на студиските програми по информатика на државните и приватните универзитети во Република Македонија;
2. Да имаат постигнато просечен успех од II, III и IV година на студии најмалку 9 (девет) просечен успех;
3. Да не повторувале година во текот на студирањето;
4. Да не се корисници на стипендија или кредит од други институции или фирми;
5. Да се државјани на Република Македонија.
 

ac1d

Intern
24 септември 2008
410
14
ja ne kapiram koja e logikata na ova koga elektro primer trae 4 godini i dur ja ustv se dokazam deka sum dostoen za stipendija ja ke zavrsam :/ ili ne go svakam ja nacinot na davanje na stipendijata ili nekoj mn loso isplaniral :/
 

whoeverest

Intern
13 април 2008
30
3
ac1d: Можеш да земеш стипендија во втора година, со просекот од прва.. така да нема везе што трае четри години, додека студираш и имаш над 9 просек можеш да аплицираш за стипендијава.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
44.273
Мислења
920.369
Членови
32.934
Огласи
1.074
Најнов член
Persej10
На врв Дно