1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка 120mm вентилатори CM и DeepCool

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од MasteR_#0, 19 Април 2019.

Тагови:
 1. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,691
  2,267
  14 Декември 2010
  Машко
  Проценка за вентилаториве, CM Jetflo 120 и DeepCool UF120R.

  JetFlo 120 е купен Септември 2016 и користен неколку месеци, потоа вратен во кутија и седи така повеќе од 2 години. До кај 1200RPM е тивок, над 1600RPM е доста бучен, инаку лади одлично.

  UF120R е купен Октомври 2014 и е поставен како exhaust, редовно чистен и работи како нов, многу тивок при скоро секоја брзина.

  И двата кулери доаѓаат во пакување сосе додатоци.

  20190419_160815.jpg
   
 2. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,691
  2,267
  14 Декември 2010
  Машко
  JetFlo е резервиран, UF120 засега се повлекува од проценка/продажба.
   
 3. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,691
  2,267
  14 Декември 2010
  Машко
  JetFlo продаден, другиот се повлекува од продажба.
   
Слични теми
 1. Phenomen
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  849
 2. shifty
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  3,105
 3. Nikola Sone
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,916
 4. borcep
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  797
 5. olikomerc
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  358
Вчитување...

Сподели

Вчитување...