1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купено 120мм користени тивки вентилатори

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 14 Април 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,942
  3,930
  18 Септември 2013
  Машко
  Барам да купам 5-6 тивки вентилатори, без лед диоди и се тоа, црни обичен изглед би било идеално. Најбитно да се стварно тивки за у куќиште.

  Пратете понуди у ПП.

  Ко шо е пишано и у друга тема имам една 120ка и една 200ка со црвени чед диоди за мењање, ги мењам за три 120ки ако некој сака таква опција.  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 2. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,942
  3,930
  18 Септември 2013
  Машко
  Има некој шо користи DEEPCOOL XFAN 120 вентилатори? Дали се тивки?

  Ако да, дали некој со пристап до дилерски цени у Анхоч може да заврши работа да зеам XFAN120 5-6 комада нови? Однапред ви благодарам на инфо/помош.
   
 3. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,096
  634
  2 Мај 2011
  За парите веројатно се добри, не се многу тивки на големи вртежи. Имав јас некој со црвени диоди, уште вртеше пред да го дадам ама испушташе душа. Земав GTE кулер за процесор и вентилаторот е крш за сите пари, а демек најдобриот е што го имаат.

  Еден кулер е 220 денари, со дилерски цени ке заштедиш 50 - 100 денари на 6 кулери. ТОП :)
   
 4. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,942
  3,930
  18 Септември 2013
  Машко
  Мене ми беше ако со дилерски заштедам као на 6 земени да добијам 7 (еден гратис) хахха пошо топ помисла е тоа.

  За 50-100 денари секако не би малтретирал никого, па ни за 150 реално не вреди ама успут пак прашав. Веќе им пишав иначе на анхоч на ФБ да прашам кај имаат на лагер таква количина за да идам да си купам хахаха.

  Значи ќе ги работам на намалени вртежи преку матичната или редуктори и ќе бидат скоро нечујни - така? 1300 вртежи пишува дека се, мислам дека се шо иам видено на околу 800 вртежи е доста нечујно на метро од куќиштето.

  ЕДИТ: Ете добро шо прашав, само у дирекција имале на лагер доволно за да купиш 6 наеднаш.
   
  Последна промена: 15 Април 2019
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...