1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

120 GB SSD и SSD to USB адаптер

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Psycore, 20 Март 2018.

 1. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  497
  452
  12 ноември 2013
  Купувам SSD од 120 GB. Единствени услови се да нема испишано над 15 TB и да не е постаро од 4 години.

  Исто така ми треба да ми преопрачате адаптер за SSD да можам да го ставам на USB или Thunderbolt порта. Ми треба што постабилно да биде. На него ќе има оперативен систем и не би било океј да падне доколку се мрдне кабелот малце.


  Едит: Aдаптерот ми е за 2.5" SSD стандардно.
   
 2. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  497
  452
  12 ноември 2013
 3. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  497
  452
  12 ноември 2013
  Купено SSD, уште адаптер.
   
Слични теми
 1. xristijanGTI
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  710
 2. xristijanGTI
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  389
Вчитување...

Сподели

Вчитување...