Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено 10та ген конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
997
910
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
Steam. додаде нов оглас:

10та ген конфигурација - 27.000 ден.

i5 10400F - гаранција до 16.04.2024
CoolerMaster Hyper 212 RGB Black Edition - гаранција до 21.08.2024
ASUS B460M-K - гаранција до 16.04.2024
HyperX Predator 3200MHz 16GB CL16 (single stick) - гаранција до 16.05.2026
Deepcool DA600-M - гаранција до 21.06.2023
MSI GTX1050Ti GAMING X 4G
Toshiba DT01ACA050 500GB
Sandisk SSD Plus 240GB
Samsung 870 Evo 500GB - гаранција до 03.09.2023

Сите наведени делови со гаранција се од сетек освен напојувањето, тоа е во Anhoch.

Конфигурацијата иде as is...

Видете го целиот оглас...
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
997
910
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
i5 10400F - гаранција до 16.04.2024
CoolerMaster Hyper 212 RGB Black Edition - гаранција до 21.08.2024
Ovie gi deles li?

Морам да те разочарам ама комплет иде. Веќе има заинтересирани, па, ќе видиме.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
997
910
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600 w/ Deepcool AK400
Motherboard
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II
Storage
Samsung 970 EVO PLUS 1TB + 2TB WD20EZRX x2
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
16GB DDR4@2400MHz
Video card
ASUS TUF GTX 1660 Ti EVO OC
Case
CM Elite 335U
Mouse
LAMZU Atlantis Mini Pro
Keyboard
MK870 w/ JWICK Black
Audio
Xonar DGX w/ Sennheiser HD215
Monitor
BenQ XL2411P
OS
Windows 10
Продадено, клуч. Со здравје да се користи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.842
Членови
35.421
Најнов член
100jan
На врв Дно