Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

10700K / Z490 / 16GB DDR4

Статус
Затворена за нови мислења.

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2.784
2.499
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | NH-U12A
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Ducky One 2 SF w/ Kailh Box White
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
MasteR_#0 додаде нов оглас:

10700K / Z490 / 16GB DDR4 - Проценка

Здраво,

Дали ќе може проценка на следниве делови:

CPU: 10700K, купен март 2021 со гаранција уште 2-3 месеци, користен цело време на сток
MB: Asus TUF Z490 Plus, купена март 2021 со преостаната гаранција од година и 2-3 месеци
RAM: 2x8GB DDR4 GSkill SniperX 3200Mhz CL16, купени се февруари 2020, без гаранција (го немам гарантниот лист)

Деловите се многу малку користени и се во одлична состојба, ги огласувам за проценка заради потенцијален апгрејд.

Поздрав

Видете го целиот оглас...
 

MasteR_#0

Unstoppable
14 декември 2010
2.784
2.499
MasteR_#0's setup  
Processor & Cooler
Core i7 10700K | NH-U12A
Motherboard
Asus Z490 TUF
Storage
980 Pro 1TB | SM961 256GB | WD 1TB Blue EZEX
PSU
Riotoro Enigma G2 750W
RAM
2x8GB G.Skill SniperX @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 5700
Case
CM H500
Mouse
Logitech G502 Hero | G.Skill MP780
Keyboard
Ducky One 2 SF w/ Kailh Box White
Audio
Logitech 2.1 X-240 | Sennheiser HD 559
Monitor
Dell P2720D
OS
Windows 10 x64
Се повлекуваат од проценка, сепак нема да има потенцијален апгрејд во скоро време. Една причина е што дел од тој буџет отиде на црн петок/сајбер понеделник диловите од ИТ.мк на периферии, мислам дека направив добар избор :D
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: thrw
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.496
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно