• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

10 бесплатни сигурносни алатки кои веќе треба да ги користите

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Според ZDNet.com еве една листа од топ 10 бесплатни алатки за заштита, дезинфекција и менаџмент на вашиот Windows систем:

#1: Secunia Personal Software Inspector
#2: OpenDNS
#3: Active Virus Shield (free anti-virus)
#4: Haute Secure
#5: GMER anti-rootkit
#6: Netcraft Toolbar
#7: File Shredder
#8: CCleaner
#9: PC Decrapifier
#10: NoScript for Firefox

Повеќе инфо и објаснување (+screenshots) за горенаведените: http://content.zdnet.com/2346-12691_22-95490-1.html

Благодарам.

:rolleyes:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Super e ova OpenDNS... go napravif vo skolo .. i sega vekje nema gledanje p**no strani nitu pak download.com er... thepiratebay.org .. :p super si e
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Па треба не само McAfee но и многу други, али оваа листа се состои од бесплатни алатки така да, кога ќе бидат бесплатни "големите" AV компании ќе направиме друга листа нормално ;) :bravo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,658
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно