1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

1 TB Hard disk

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Пеон, 8 Декември 2009.

 1. Пеон

  Пеон
  Intern

  75
  1
  13 Март 2008
  Ме интересира ... доколку некој скоро има купено Hard disk од 1 TB ... колку се движи цената на еден таков и од кој производител се најдобри. Однапред благодарам.
   
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,572
  11,347
  23 Јануари 2008
  Манга
  WD, цената е околу 4500~5000.
   
 3. mickeymkd

  mickeymkd
  Intern

  416
  43
  7 Јануари 2009
  Машко
  Samsung Spinpoint F3 ти е околу 4300 денари.
   
 4. maci

  maci
  On your way to fame

  2,905
  642
  2 Април 2008
  1TB WESTERN DIGITAL 4210 den.
  1TB SAMSUNG 4870 den.
   
 5. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
  пиши и на каква конфигурација се планира да се користи хардот, да не биде купен за џабе...
   
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,572
  11,347
  23 Јануари 2008
  Манга
  Тоа е Green и ако му е за перформанси не би го препорачал, BLACK е околу 4500-5000.
   
 7. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  samsungot е најбољи перформер во 1тб категорија
   
Слични теми
 1. Stru4nak
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,721
 2. Mao
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,169
 3. ivana2011
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  717
 4. Bozter
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  1,408
 5. anonimen12
  Одговори:
  49
  Прегледи:
  1,828
Вчитување...

Сподели

Вчитување...