• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1,000 членови

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Забележав дека форумов веќе брои илјада членови. Ај нека ни е со среќа на сите и да даде господ да имаме ушто толку на квадрат. Браво за админите кои успеаа да ја остварат оваа бројка.
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Браво:bravo: само продолжете така.
Требаше некој ваков форум во Македонија
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,053
520
delicon.mk
Браво за бројката :bravo: но сепак слаба активност. :zbunet3:

Да беа барем 30% активни од тие 1000, се ќе беше поинаку и подобро. :spienje:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Yay! :D Нека се множат

@Delicon, чисто информативно, 30% се активни меѓутоа повеќето само ги читаат темите и постовите :)
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,053
520
delicon.mk
@Delicon, чисто информативно, 30% се активни меѓутоа повеќето само ги читаат темите и постовите :)
Според статистиката:

Највеќе корисници он-лајн: 209 - Пред 1 недела.
тоа се околу 20% не 30% :p

а за активни се мисли на активни Регистрирани членови, во кои што не спаѓат гостите. :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Според статистиката:тоа се околу 20% не 30% :p

а за активни се мисли на активни Регистрирани членови, во кои што не спаѓат гостите. :rolleyes:
Па добро, не може сите активни членови одеднаш да бидат online или пак да спијат на форум.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Па добро, не може сите активни членови одеднаш да бидат online или пак да спијат на форум.
Yup, тоа е во одреден момент (поточно во временски размер од еден или два часа), различни членови се активни во различни термини :)
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
Според статистиката:
тоа се околу 20% не 30% :p

а за активни се мисли на активни Регистрирани членови, во кои што не спаѓат гостите. :rolleyes:
Ако сакаш веќе да влегуваме во деталите... статистиката долу е на логин сесија од 2 часа... а денот има 24 часа... доколку би ја смениле сесијата на поголем временски период, поголема бројка би била кај корисници он-лајн. :)
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
јупи :bravo:
поздрав до сите и сигурен сум дека ќе дотуркаме далеку над илјадарката...
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Ајде не се радувајте, ништо не значи што има толку членови, квалитетот на темите е сеуште слаб. Се разговара за општи теми или секојдневни информации. Претплати се на некои рсс и ке ги имаш. Битно е да има членови со огромно искуство и желба да го делат тоа искуство. А такви има сеуште малку тука. Јас сум оптимист.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
За македонски форум ова е одлична бројка и тоа за нецела година од постоење... Честитки од мене па нек се множат !
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
За македонски форум ова е одлична бројка и тоа за нецела година од постоење... Честитки од мене па нек се множат !
За разлика од Кајгана, ИдиВиди или што ти знам какви се не форуми се на Македонскиот веб, ние имаме мала бројка... тие имаат по 10 - 15,000 членови.

Тука се работи за нешто друго, имам многупати разговарано на оваа тема... не е важен квантитетот, туку квалитетот. Ние имаме сегментирана група од луѓе - ИТ луѓе, за разлика од нивните кои се се` и сешто. Бројката е навистина солидна, а во иднина верувам дека значајно ке се зголеми.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
За разлика од Кајгана, ИдиВиди или што ти знам какви се не форуми се на Македонскиот веб, ние имаме мала бројка... тие имаат по 10 - 15,000 членови.

Тука се работи за нешто друго, имам многупати разговарано на оваа тема... не е важен квантитетот, туку квалитетот. Ние имаме сегментирана група од луѓе - ИТ луѓе, за разлика од нивните кои се се` и сешто. Бројката е навистина солидна, а во иднина верувам дека значајно ке се зголеми.
:bravo::bravo:И тоа каков квалитет има овде!!!
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,456
1,247
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Нека ни се множат. Форумов е стварно добар, и што е најважно има правила кои администраторите се тука да ги спроведуваат. Кајгана го имам читано неколку пати и имам наидено на многу негативни работи (препукување, вреѓање помеѓу членови, а многу што ме изненади диреткно навреди од страна на администраторите кон членовите заради некои мислења кои ги искажале).
Само напред IT.com.mk !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,753
Мислења
864,030
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно