• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

zx spectrum 48 console vega retro 8 bit

  1. DelphiUser

    ZX Spectrum Vega

    Конзолата базирана на ZX Spectrum 48 поминала прилично анонимно. Претставена во 2015та, со sdcard со 1000 игри за 100 фунти. Денес е околу 65 фунти. ZX Spectrum Vega - Wikipedia За тие што не знаат ZX Spectrum 48 го нудеше најевтиното почетно искуство со компјутер, игри и програмирање во...
На врв Дно