Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

zvucnici

 1. Глупав

  Звук "на старо" или што би рекле помодерно "половно"

  Да не биде после она "во предпоследен момент", да си прашам со време: Голема е можноста да купувам звучници "на старо" или што би рекле: скоро купени, малку користени , со многу пониска цена отколку во продавница (најверојатно од некој пишман аџија)... Веќе намерив едни... Ете и прашањето што би...
 2. Глупав

  Домашна Математика за Звук (па и Видео)

  Си правам некоја математика и баш се загреав за нешто во следниов ранг: DENON AVR-X1300W BLACK... Одсекораш ми бил мерак звукот па можеби ќе земам нешто конечно. Прво се мислев за активни KRK од Артист, ама никако не ми врзува идеја како да врзам цела домашна мрежа на нив. Најверојатно ќе се оди...
На врв Дно