• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

звучна

 1. dddragan

  Детектирање на звучна карта и драјвери

  Не успеав да најдам генерална тема за драјвери, па морав вака. Имам еден проблем, на компјутерот дома сменив од Windows 7 на Windows 10, се пројде како што треба, освен звукот. Во Device Manager стои ова: Пробав update driver, disable/enable, uninstall, не може да најде драјвер за ова. Има...
 2. ImTheDude

  Купувам audio interface

  Купувам audio interface (надворешна звучна картица), битно ми е да има phantom power за микрофон, 1 влез е доволно. Користен или нов сеедно. Ваков или слични на овој Scarlett 2i2 | Focusrite Понуди тука или пп, сеедно. Фала.
На врв Дно