Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

замена

 1. Нема Слика

  Менувам разновиден хардвер за:

  Добар ден, го менувам хардверот од овој оглас за: 1. Usb 4G modem + sd card slot (Windows 10 support) 2. Lan карти a/b/g/n half height/full height 3. DDR, DRR2, DDR3, DDR3L SODIMM во било каква големина до капацитет од 4GB 4. msata ssd 32-256GB 5. дополнителни батерии за Lenovo Thinkpad X120e 6...
 2. Замена на десктоп конфигурација за еквивалентен гејминг лаптоп

  Замена на десктоп конфигурација за еквивалентен гејминг лаптоп

  Конфигурацијата за која станува збор: Processor & Cooler Ryzen 7 3700x & MasterLiquid ML240L (2 години гаранција од сетек) Storage Toshiba M.2 256GB M.2 & Seagate 500GB & WD Blue 1TB (2 години гаранција од сетек на WD Blue) PSU Cooler Master MWE Gold 750w (1 година гаранција од сетек) RAM...
 3. comakot

  Колку е лесно заменување на термална паста?

  Прашувам бидејќи ќе ми е првпат, едниствен страв што го имам е при сколпување да го ставам кулер малце лево десно и да заврши паста кај што не треба. Причината за заменување на паста е поради високи температури на графичката. XFX 580 8GB - 1150 core, 2000 memory и стабилен undervolt, core clock...
 4. NenadBMW

  Туторијал Менување кулер на напојување - видео (Gigabyte Hercules)

  Вчера прашував како да си го избришам профилот ама штом неможе идам во обратен правец еве одлучив да го споделам видеово. Не сум бил нешто активен на форумов ама еве кога сум член да споделам како заменив вентилатор на напојување. Не е нешто комплициран процес ама ако има некој што сака да...
 5. spiritBreaker

  Препорака за сервисер

  Здраво дечки, потребен ми е сервисер за мобилни телефони, на кој што ќе му однесам заменски екран, и телефонот и да го замени само екранот. потребен ми е, секако доколку знаете ДОБАР сервисер кој што нема да ме матка и мота. работната рака си ја плаќам соодветно, значи потребен ми е она шо би...
На врв Дно