• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

замена +доплата за графичка

  1. nvidia88

    Менувам Rx 580 4 gb замена

    Здр...правам замена за појака графичка Нудам 1.Аsus dual rx 580 4 gb (бес гаранција котистена некој месец,земена нова поради направена трампа) ASUS DUAL-RX580-O4G 2.Лаптоп hp 255 g5 / AMD E2-7110, RAM 4GB, HDD 500 GB, Display 15.6(вес мана) 3.Рам 8 плочки по 2 гб samsung i kingston(перфектно...
На врв Дно