Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

загадување на воздух

 1. D

  И IT.mk се гуши!

  ☠️ И IT.mk се гуши! ☠️ Со цел да се придружиме кон многубројните апели да се превземе нешто, да се апелира до сите и да се зголеми свесноста за овој проблем покренуваме мала иницијатива, односно си го гушиме сајтот во смог и магла преполна со PM честички. Загадената верзија на сајтот >...
 2. D

  Користење на дронови во битката против загадување на воздухот

  Матеј Плавевски е ученик во осмо одделение во училиштето Јахја Кемал. Ужива да програмира, дизајнира и да создава нови комбинации на ИТ технологии. Негови трудови се: Автоматска брава, Паметно огледало, Редит бот и најновиот проект Дрон за следење на загадување. На IT.mk Матеј го сподели својот...
На врв Дно