• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

z68xp-ud4

  1. -Ata-

    Проценка Конфигурација Intel i5 2500K

    Проценка па продажба на конфигурација со следните компоненти Intel i5 2500K (stock cooler) RAM DDR3 8GB MB Gigabyte Z68XP-UD4 GPU GIGABYTE GeForce GTX570 1280MB GDDR5 PSU CoolerMaster 500W HDD 1TB WD GREEN + куќиште без гаранција
На врв Дно