• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

yoga

  1. DonFrozex

    Мислење за машина за девелопмент

    Бараме нов солиден лаптоп за понежниот пол, кој што ќе и служи претежно за професионални цели (девелопер), за кој што имаме потреба барем од 16гб рам и и7-ца за да трча захтевни microsoft-related програми (SQL Management studio, Visual Studio, Docker etc...) you get the point. У меџувремену...
На врв Дно