• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

xps

 1. A

  Проценка Dell XPS 15 9530

  Се решив некако да го продадам лаптопот од насловот. Барам понуди за цена. Лаптопот ја носи следнава конфигурација: CPU: i7 4712HQ RAM: 16 GB DDR3 HDD: Samsung EVO 840 250GB mSata + 1TB HDD Toshiba GPU: NVidia 750M + Intel HD 4600 QHD+ (3200x1800) MultiTouch Display Лаптопот е купен 2015год. од...
 2. toshex

  PD USB-C полначи за лаптоп (MacBook, ThinkPad, XPS, ASUS...)

  Бидејќи сум во потрага по добар полнач и бидејќи непроверени и лоши струјни доставувачи може да направат повеќе штета отколку ќар, би сакал да отворам тема кај шо би се споделувале мислења и прашања околу USB полначи за лаптопи (и мобилни) бидејќи веќе натаму конвергира пазарот и во догледна...
 3. l1d0v1c

  Предлог ultrabook до 2000 евра.

  Ај ако може мала помош за да направам избор за ultrabook. Веќе некое време гледам која комбинација да ја направам, дали да нарачам онлајн, дали да тркнам до Грција, дал до Србија, пошто изборот во МК е малце тенок. Освен помош за од каде да купам/нарачам, ако некој веќе користи и е задоволен...
 4. draganamon

  Весела математика Dell XPS 15

  Гледав за другарче, и малце сум во дилема, не знам што да препорачам. Ако може никој да ми објасни, пошто стварно не ми е јасно. Dell XPS 15 во Америка е 1.699 долари, што е околу 85.000 денари. XPS 15 9560 High Performance Laptop with InfinityEdge Display | Dell United States 18% данок е околу...
На врв Дно