• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

хостинг

 1. QhostMK

  Помош / Прашања за Хостинг - WHM/Cpanel

  Во оваа тема може да се постираат прашања и проблеми поврзани со вашиот хостинг - WHM/CPanel etc, без разлика дали сте наш корисник или од друг хостинг провајдер. Нашиот тим ќе се обиде да ви одговори и помогне најдобро што може. Тимот на QHost.mk
 2. QhostMK

  Спонзорирано QhostMK - Квалитетен Хостинг ( серверска локација Македонија )

  QhostMK - Супер брз хостинг ( Litespeed веб сервер ) https://qhost.mk 24/7 Премиум поддршка & 99,99% Uptime & Неограничен сообраќај Локација : Македонија Speedtest : https://speedtest.qhost.mk | 100MB | 200MB | 500MB | Нудиме премиум услуги по достапни цени за сечиј буџет SHARED...
 3. vision

  „Shared“ Хостинг

  Малце офф: Здраво до сите. Одамна член, но неактивен, па ете дојде време и да се активирам во оваа наша најголема онлајн ИТ заедница. Он: Shared Хостинг или можда подобро Wordpress / PHP хостинг, без Cpanel, комплетно конфигуриран (custom build сервер за најдобри перформанси), континуирана...
 4. DonFrozex

  Хостинг за Wordpress + WooCommerce

  Пола година сум веќе на Shopify и сето она што ми го нудат како пакет сум релативно задоволен, со исклучок на неколку ситници. Хостингот верувам дека им е некој shared, но е доста брз, и со малку едитување на избраната тема, успеав да дигнам до 100% Page Speed на Google. Но ова е само за Desktop...
 5. V

  Zemi.mk Искуства

  Здраво дечки, дали некој има искуство со хостинг од zemi.mk. Цените и условите им се доста добри.
 6. bilokoj

  Предлог за регистар за домени (европски)

  Потребен ми е предлог за регистар кој нуди европски домени. Потребни ми е да купам неколку домени .bg .rs .si .de Исто ме интересира дали некој знае за Косово дали ќе се има .ks / .rks домени?
 7. D

  ИТ Индекс: МКхост, македонскиот хостинг лидер со над 4.000 клиенти

  Во декември го стартувавме ИТ Индекс, сервис за индексирање на домашните ИКТ компании, стартапи и заедници. А од денес го започнуваме серијалот на претставување на компаниите кои веќе се дел од овој сервис. Серијалот ќе се состои од кратки текстови во кои ќе биде презентиран на кратко профилот...
На врв Дно