• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

хиероглифи

  1. NecrotoX

    Хиероглифи на мемориска картичка

    На картичка која што се користи за снимање со камера во кола одеднаш кога ја ставив во PC се појавија фајлови и фолдери со хиероглифи и нормално изгубив многу снимки. На картичката првично имаше само 3 фолдери, во кои се зачувуваат снимки во .mov формат. Сите овие фолдери и некакви системски...
На врв Дно