• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

xiaomi router 3g

 1. toplel

  Проблем со сигнал/струја на Xiaomi Router 3G

  Го имам рутеров скоро една година и од ко го купив беше на stock firmware. Во последно време приметив дека јачината на Wi-Fi сигналот значително опадна и не ми беше јасно зошто, сѐ дур не приметив дека при мало поместување на адаптерот, рутерот губит струја. Оригиналниот полнач е US+EU plug...
 2. Delicon

  Проценка Xiaomi Router 3G AC1200

  Продавам Xiaomi Router 3G AC1200 користен една недела. Како нов, без знаци на користење. Процесор: MT7621A MIPS dual-core 880MHz RAM: 256MB DDR3 1200 ROM: 128MB SLC Nand Flash USB: 3.0 5Ghz: 2x2 (866mbps) 2.4Ghz: 2x2 (300mbps) неколку custom firmware-и (доаѓа со оригиналниот) мобилна...
На врв Дно