• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

xeon

 1. B

  Xeon (771) на 775 плоча.

  Некој искуство со таа операција? Добра идеа или не баш? Предложете кој xeon би бил ок. Плоча: g31m3 v2
 2. The_Red_Owl

  Xeon од AliEx Царина?

  Значи вака планирам да зеам едно Xeon-че од AliExpress ама ме занима дали се плаќа царина за процесори и колку би било у проценти ако се плаќа или како иде усвари царинирање пошо никад неам зимано нешо над 50 евра од нет! Иначе Xeon-чето иде околу некои 180 евра горе/доле! :)
 3. Zabegann

  X5450 LGA 711 to LGA 755 проблем при инсталација

  Неодамна купив X5450 од чичко Али со SLBBE Core stepping, и пробав да го инсталирам на матичната плоча која ја имам FOXXCON P35A-S (http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=motherboard&U=en-us0000318) Исто така направив абдејт на БИОС, пробав и со вметнување на XEON Microcode и пак не...
На врв Дно