Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

xenoforo

 1. Miki98

  xenforo после инсталација во друг хост

  Здраво ит другари Ми треба помош,го инсталирам xenforo форумот во новиот хостинг,и ми покажува оваа,како можам да го оправам? во друг хост немам litespeed и работи форумот но тука не работи.
 2. Miki98

  Додавње линкови во еден линк во Xenforo

  Здраво ит Другари Сакам во форумот кога креирам друга страна при линкот кој е направен предходно да речеме вебстраната.com/pages/prvlink да додам уште еден линк вебстраната.com/pages/prvlink/ostanato/ Благодарам Однапред.
На врв Дно