Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

xenforo

 1. Miki98

  Xenforo имплементирање Adsense и информации ?

  Здраво Како можам оваа да го ставам во форумот известување? Како да ги избришам линковите од членовите да не влегуваат во ситемап.пхп? Дали ќе можам адсенсе да почнам да користам во форумот ? Некој совет да ми даде.
 2. Miki98

  Оптимизација на страни и форуми

  Здраво другари Решив да направм нов канал на јутуб,и да уплоадурам видеа за оптмизација на страни и форуми. Дали сега може некој да ми помогне 1.Kaко да направам friendly seo url на страна или на форум? Дали треба да менам .htacess.txt 2.Inline CSS Test 3.Deprecated HTML Tags Test 4.CDN Usage...
 3. Fatal1ty_

  [xenForo] Македонски Rewrite-URL

  До сите македонски корисници на xenforo кои мака мачеа (како мене) со средување на урп во кои ги има буквите љ њ ѕ ѓ ј ќ џ веќе немора да се мачат. Во attachment, add-on от со кој овој проблем ќе го надминете. Пример на урл пред инсталација на add-on от Пример на урл по инсталација на add-on...
На врв Дно