Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

хелиум

  1. pipelin

    Helium - генерална дискусија

    Што е Helium? View: https://youtu.be/Vx9YyS7-d3g Мрежата на Helium hotspots во моментов брои 129.270 активни уреди (извор). Во Македонија има моментално на 4 локации, Тетово, Скопје, Прилеп и Битола (слика). За да се приклучите на мрежата ви се потребни RAK Hotspot Miners a ова е официјален...
На врв Дно