Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

хдд

 1. Toshiba HDD 3TB модел DT01ACA300

  Toshiba HDD 3TB модел DT01ACA300

  Здраво дечки, Продавам Toshiba HDD 3TB модел DT01ACA300 Одлична состојба. Без гаранција. Повеќе инфо тука: https://toshiba.semicon-storage.com/ap-en/storage/product/internal-specialty/pc/articles/dt01aca-series.html Скоро сличен Tошиба нов во Сетек за 4700 ден...
 2. Garfield'

  Купувам ссд и хдд

  Здраво ит другари. Понудете ссд од 60гб или 120гб солидно за лаптоп стар и хдд до 100гб сата 3.
 3. zipi123

  Купувам матична за рајзен +ССД120+Хдд500гб

  А320 е доволно,2 слота за рам, комлет да доаѓа со и/о шилд,што поевтина тоа подобо,гаранција небитна хдд-500гб е доволно ссд-120гб небитно какво, да е функционално. Поради корона вирусот пожелно е деловите да бидат на територија на аеродром или (доколку се согласи продавачот да ги донесе до лисиче)
 4. JasSum

  HDD проблем

  Имам хдд што се користи за бекап. Една партиција и на неа се става се што треба да се бекапира. Таман го наполнив и го извадив од куќиште, го ставам во докинг станица и не го чита, т.е. не гледа партиција полна со документи. Отворам диск менаџер на вин и гледам чудесии (види фото) Треба да...
 5. BlackOuttheWoRlD

  Дали може целиот хдд. да се копира на сд картичка?

  Здраво Дали ќе може да го копирам целиот хардиск на мемориска картичка од 500гб,и хардискот е 500гб? И како после копирањето,можам да му направам целосен формат,без да може да се врнат назад работите на хдд-то? Благодарам однапред.
На врв Дно