Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

xbox one

 1. Xbox One & контролер + игри

  Xbox One & контролер + игри

  Се продава Xbox One, 500GB. Доаѓа со еден контролер и hard copy игри опционално. Купен 2016, користен на периоди кога се имало желба за играње. Има видливи траги на пластиката (повеќе додека е преместуван од една на друга полица), но нема никакви оштетувања. Xbox One + контролер , 7000 ден...
 2. ARMac

  Xbox One Recovery или Upgrade на интерниот диск

  Еве да не барате по интернет како се прави рикавери на xbox one (сите 3 модели) во случај интерниот диск да рикне или сакате да ставите SSD. Сите туторијали онлајн со пајтон скрипти и клонирања не важат. Пробав нејќе веќе така. Има поедноставен начин а тоа е рикавери со УСБ на кое го има...
 3. thexfiles125

  Нови Xbox One контролери во Скопје?

  Барам нов Xbox one контролер до околу 3000 ако е можно, порани го имаше во Anhoch но сега нема, во многу места се стар модел (без 3.5mm приклучок за слушалки и гума околу рачките) а за тој бараат по 3700, или пак се по некој Омега бренд а не оригинални, дане знае некој каде да барам?
На врв Дно