• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

хард драјв

  1. hemicharot

    Предлог Конфигурација или сам да изградам нов PC?

    хелоу, пак јас :) дојдов да прашам дали е подобро да купам конфигурација и да го додадам сегашниот рам и да го ставам сегашниот хард драјв или пак да пробам да изградам сам компјутер што мене искрено ми личи (дека немам никакво искуство со градење компјутери, и после гледање многу видеа од што...
На врв Дно