• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

xampp

 1. Глупав

  Користење Apache во XAMPP без зачувување на cache

  Исклучено е во Mozilla cache преку about:config и browser.cache.disk.enable + browser.cache.memory.enable Исто во httpd.conf е додаден модулот LoadModule cache_module modules/mod_cache.so што останато би можел да сторам за да не дозволам било каков cache да се запишува од localhost
 2. Глупав

  Пристап до XAMPP од надворешна адреса

  Колку што знам ова е изводливо, а дојдов и до некоја алатка ngrok - secure introspectable tunnels to localhost која ветува дека го решава проблемот (но се плаќа), меѓутоа поради тоа што сакам tinkering, а и да ги разбирам работите како отприлика функционираат, прашувам за соодветни туторијали...
На врв Дно