• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

x99-a

  1. Costigan_Jr

    ASUS X99-A+i7 5820K

    Продавам комплет матична плоча со процесор. ASUS X99-A со надграден BIOS на последна верзија. Core i7 5820K BOX со фабрички кулер кој не е воопшто користен. Процесорот е "под вода" од прво вклучување. Ги користам на 4.0/4.0GHz. За бенчови може и на 4.5. За гејминг без проблем 4.4. На 4 се...
На врв Дно