• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

x79

 1. shifty

  Купувам X58 и X79 матични плочи

  Купувам матични плочи со чипсет X58 и X79. Оставете понуди или телефон за контакт во порака.
 2. Mile Kitic

  X79 Delux Huanan so e5 2690 v2 ECC 64MB

  Dali nekoj napraj konfiguracija so X79 Delux Huanan so e5 2690 v2 i ima nekakvi iskustva. Dali voopsto vredi da se investira vo takva konfiguracija ili za parite, ili da se odi so novo.
На врв Дно