Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

x570

 1. Нема Слика

  Asus prime x570-p, ryzen 9 3900x , 32 gb ram kit of 2

  Se prodava maticna ploca x570 asus prime x570-p so ryzen 9 3900X so kit of 2 Ram 2x16 3200MHz Site delovi imaat aktivna garancija Maticnata ima garancija do 05.2024 Procesorot ima garancija do 11.2023 Ramot ima garancija do 05.2026 Site se lokalni garancii. Na list so povekje delovi, mozam...
 2. MadBuldog

  3700X Double Elite Build

  Ги чекав AMD Ryzen 3950X рецензиите пред да се одлучам со кој процесор ќе одам за мојот прв десктоп build, после повеќе од 15 години. Се мислев помеѓу Ryzen 3600 и 3700X, и базирано на моите работни (и гејминг) потреби на крај се решив да одам со 3700X (од Сетек). Сакав да одам со новиот X570...
На врв Дно