Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

x470

  1. Нема Слика

    Продавам Ryzen 2700x, плоча AsRock Gaming K4 x470 и 2x 16gb Gkill Trident Z F4-3600C18-16GTZR

    Барам проценка на процесор Ryzen 7, 2700x, купен 2019 од Нексио. Доаѓа до сток кулер. Гаранцијата е ваљда помината. Може и комбинација со плоча AsRock Gaming K4 x470 fatality и 2x 16gb Gkill Trident Z F4-3600C18-16GTZR DDR4
  2. Buzaro

    Bios update

    Здраво вчера земав делови од сетек за пц. По склопувањето на компјутерот истиот не сакаше да постне. По пребарување на интернет дојдов до заклучок дека матичната во моменталнава состојба не го препознава процесорот и треба да се апдејтне биосот. Матичната е asus tuf x470 plus а процесорот е amd...
  3. dekomote

    AsRock x470 Master SLI и РАМ

    Здраво. Ме интересира дали некој на оваа плоча (со ризен) има ставено 4 плочки рам, што рам и дали работи ОК? Моментално имам 2 GSkill Trident Z 2800 [email protected] 2 плочки, работи супер, меѓутоа гледам дека нема така лесно да можам да ставам уште две, бар по QVL на плочата. Некое искуство?
На врв Дно