• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

x370-pro

  1. Sartorius

    Проблем со Asus Prime X370-Pro

    Пред некој ден склопив декстоп со следнава конфигурација: MOBO: Asus Prime X370-Pro CPU: AMD Ryzen 2600 3.4GHz GPU: GeForce 1070 Zotac RAM: Kingston XMP HyperX Predator 16GB 3200 MHz CL16 PSU: Cooler Master Vanguard V 650W Не може POST да направам. Се е поврзано како што треба, сите кулери...
На врв Дно