• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

x299

  1. spiritBreaker

    Intel X299 платформа

    Објавени се повеќе детали за наследникот на Х99 платформата. Повеќе детали има на следниов линк : http://wccftech.com/intel-x299-chipset-skylake-x-kaby-lake-x/
На врв Дно