• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ws2812b

  1. G4M3R

    DIY Ambilight за монитор

    Знам дека се дискутираше во другата тема, но за овој (целосен) проект мислам заслужува засебна тема во која се содржи целиот материјал за изработка. Претходен пост каде имав на кратко објаснето за DIY Ambilight. Сега е направена целосна надградба и сетап со нова ЛЕД лента. Мониторот од 24" е...
На врв Дно