• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

wraith spire rgb

  1. spiritBreaker

    R7 2700 & Gigabyte AB-350M Gaming 3 RGB header

    Здраво на сите, денес зедов AMD R7 2700 со Wraith Spire RGB cooler (иде заедно со процесорот), и имам матична Gigabyte AB-350M Gaming 3. Матичната нема RGB header за да го приклучам и ргб-то, а колку што успеав да пробам/видам, дупчињата не одговараат на пиновите од CPU FAN header или од било...
На врв Дно