• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

wpf

  1. JensenInterceptor

    Како механички да ја дизајнирам мојата WPF апликација?

    Знам дека на Интернет има еден тон туторијали за ова прашање но без да пребарувам со неколку клучни зборови дали некој може да ми опише како се програмира квалитетна WPF апликација? Јас користам Visual Studio 2010 со C# и со Entity Framework 5ка ако не се лажам. Немам баш некој околу мене што...
На врв Дно