Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

woocommerce

 1. D

  Поврзување на cPay со WooCommerce

  Здраво дечки. Имам онлајн продавница направена со Wordpress и користам woocommerce. Потпишав соработка со CaSys(cpay) и сега ми даваат само HTML код за префрлање на нивна форма за плаќање. Дали знаете како да го поврзам со woocommerce? Не сум многу добар со Php и нов сум во користење wordpress...
 2. I

  Поврзување Wordpress / Woocommerce со софтвер

  Здраво на сите, некој да предложи софтвер апликативен , кој ке биде компатибилен со Wordpress, станува збор за бутик кој има e-shop и потребно е програмот кој ја води залихата а во исто време е поврзан со фискална да се поврзи со ДБ на Wordpress со цел да се усогласат залихте однапред...
 3. DonFrozex

  Хостинг за Wordpress + WooCommerce

  Пола година сум веќе на Shopify и сето она што ми го нудат како пакет сум релативно задоволен, со исклучок на неколку ситници. Хостингот верувам дека им е некој shared, но е доста брз, и со малку едитување на избраната тема, успеав да дигнам до 100% Page Speed на Google. Но ова е само за Desktop...
 4. P

  Се бараат Webdevelopeрс

  Здраво дечки, Потребени ми се PHP Developer-и кој ќе биде слободни за фаќање проекти. Се работи на Wordpress, woocommerce и електронско банкарство. Плаќање преку авторска агенција за почеток, подоцна доколку се е воред со соработката ќе следи и пријавување. CV може да се испратат на...
 5. Incognito007

  Custom form за WooCommerce

  Дали некој имал искуство со рачно кодирање на форма за Woocommerce или слично? Затоа што плагиниве не нудат многу опции зошто се drag&drop, и незнам како и дали имаат опција да се пишува хтмл код во нив... Сакам да дизајнирам форма ама истата да работи за продукти во некој од Wordpress...
На врв Дно